Podsumowanie sezonu lotowego 2012 roku
w Sekcji PZHGP Szczuczyn
W dniu 20 stycznia 2013r. w sali MDK w Szczuczynie odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze sekcji PZHGP Szczuczyn, połączone z podsumowaniem sezonu lotowego 2012. W sezonie lotowym odbyło się 11 lotów gołębi dorosłych, jeden lot treningowy i 4 loty konkursowe gołębi młodych. Piąty raz z rzędu mistrzem sekcji w lotach gołębi dorosłych został Jan Komosiński z Białaszewa (w tym roku drugi wicemistrz oddziału Stawiski), pierwszym wicemistrzem Wojciech Bobowski z Białaszewa, a drugim wicemistrzem Tomasz Strzyżewski z Kędziorowa. W lotach gołębi młodych po raz drugi z rzędu mistrzem został Stanisław Borawski z Racibor, który w tym sezonie sięgnął również po tytuł mistrza oddziału Stawiski. Pierwszym wicemistrzem został Michał Koniecko z Białaszewa, a drugim wicemistrzem Tomasz Strzyżewski z Kędziorowa. Mistrzowie i wicemistrzowie otrzymali puchary i dyplomy, a pozostali hodowcy dyplomy. Dyplomy otrzymali także hodowcy, których gołębie zajęły trzy pierwsze miejsca z poszczególnych lotów. 6 razy pierwsze miejsca zdobywały gołębie Jana Komosińskiego, 3 razy Wojciecha Bobowskiego i po 1 razie Stanisława Borawskiego i Tomasza Strzyżewskiego. W klasyfikacji najlepszych lotniczek i lotników podobnie jak w poprzednim sezonie wygrały gołębie Jana Komosińskiego. Dwie samiczki zdobyły po 10 konkursów, a jedna 9. Trzy samczyki zdobyły po 9 konkursów. Każdy z tych ptaków wywalczył dla swojego hodowcy okazałą statuetkę. Sezon 2012 nie był sezonem łatwym o czym świadczy chociażby liczba gołębi wypuszczonych na pierwszy i ostatni lot oraz liczba lotujących hodowców. Najcięższy okazał się lot. Gryfino III w dniu 29 lipca. Konkurs trwał prawie 8 godzin Gołębie wracały nawet po dwóch tygodniach, ale niestety były duże straty . W lotach gołębi młodych tragiczny okazał się lot treningowy z Mrągowa (80 km) na którym niektórzy hodowcy stracili nawet ponad 50% młódków. Minimalne straty w lotach odniósł mistrz Jan Komosiński. Z 44 lotowanych gołębi dorosłych zaginęły tylko dwa. Jego metoda selekcji gołębi przez lotowanie sprawdziła się i dała wymierne rezultaty. Niestety na spotkaniu kol. Komosiński poinformował zebranych, że sprzedał wszystkie gołębie i zakończył przygodę z lotowaniem. Zwycięzcom gratulujemy sukcesów a wszystkim hodowcom życzymy bardziej udanego sezonu 2013.


Dobry lot !

WKŁADANIE GOŁĘBI I PRZYLOT Z LOTU GRYFINO II

W DNIU. 24 CZERWIEC 2012 r.
Podsumowanie sezonu lotowego 2011
Sekcji PZHGP Szczuczyn
W dniu 16.10.2011r. w lokalu „U Andrzeja” w Szczuczynie odbyło się podsumowanie sezonu lotowego 2011 na szczeblu sekcji. Prezes sekcji Andrzej Nietupski wręczył puchary mistrzom i dyplomy przodownikom w lotach gołębi dorosłych i młodych. Po raz czwarty z rzędu w lotach gołębi dorosłych Mistrzem Sekcji PZHGP Szczuczyn został Jan Komosiński z Białaszewa, który jako pierwszy hodowca tej sekcji został również mistrzem Oddziału.Stawiski. I Vicemistrzem po raz drugi z rzędu został Kazimierz Kosmaczewski z Radziłowa, a II Vicemistrzem Michał Koniecko z Białaszewa Mistrzem w lotach gołębi młodych został Stanisław Borawski z Racibor, I Vicemistrzem Andrzej Albiński ze Szczuczyna, a II Vicemistrzem Kazimierz Kosmaczewski z Radziłowa. Dyplomami nagrodzono hodowców trzech pierwszych gołębi z poszczególnych lotów. Pucharami i dyplomami nagrodzono trzy najlepsze lotniczki i trzech najlepszych lotników. W tym sezonie wszystkie te nagrody trafiły do Jana Komosińskiego. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy udanego sezonu 2012.

WKŁADANIE NA LOT
w Sekcji Szczuczyn
Rozpoczęcie sezonu lotowego
w Sekcji Szczuczyn
L otem z Olsztyna w dniu 1 maja 2011 hodowcy sekcji Szczuczyn zainaugurowali tegoroczny sezon. Poniżej przedstawiamy nadesłane przez hodowców sekcji zdjęcia przedstawiające przylot gołabków oraz prace na opisywaniem zegarów po locie konkursowym.
Podsumowanie współzawodnictwa lotowego sezonu 2010
Sekcji Szczuczyn
W dniu 16.01.2011r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze połączone z podsumowaniem sezonu lotowego 2010 Sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. W sezonie lotowym gołębie stare
odbyły 14 lotów konkursowych z odległości od 130 (Olsztyn) do 800 km.(Lubeka w Niemczech) Po raz trzeci z rzędu w lotach gołębi starych mistrzem został Jan Komosiński z Białaszewa, I vicemistrzem Kazimierz Kosmaczewski z Radziłowa, II vicemistrzem Andrzej Nietupski również z Radziłowa. Gołębie młode w tym sezonie odbyły loty z Olsztyna, Ostródy i dwukrotnie z Kwidzyna Mistrzem w lotach gołębi młodych został Henryk Potęga z Niećkowa, I vicemistrzem Jan Komosiński a II vicemistrzem Michał Koniecko z Białaszewa. Puchary czołowym hodowcom wręczył Pan Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Pozostali hodowcy zostali nagrodzeni dyplomami przez prezesa sekcji Andrzeja Nietupskiego W dalszej części zebrania dokonano wyboru zarządu sekcji oraz delegatów na zebranie sprawozdawczo-wyborcze na szczeblu oddziału. Omówiono sprawy związane z lotami gołębi starych i młodych w nadchodzącym sezonie. Rozprowadzono obrączki rodowe oraz przyjęto czterech nowych członków Obecnie hodowcy przygotowują swoje gołębie do okresu lęgu i wychowu młodych i tym samym chcą zmotywować gołębie dorosłe do szybszego powrotu z lotów konkursowych.
Pierwszy lot konkursowy w sezonie 2011 odbędzie się 1 maja z Olsztyna.


Dobry lot!


Autorem fotografii jest kol. Wojciech Bobowski, sekretarz Sekcji Szczuczyn, któremu serdecznie dziękujęmy za udostępnienie
zdjęć i informację na niniejszą stronę.